Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Konkurs dla gimnazjalistów „I Ty możesz zostać Einsteinem“ Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Albert Einstein (1879-1955)
Albert Einstein (1879-1955)
Od 2003 roku organizujemy w II LO im. A. Frycza Modrzewskiego Wojewódzki Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych (0d 2018 r Wojewódzki Konkurs Fizyczny). Inicjatywa ta służy wyłonieniu z grona gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych najbardziej uzdolnionych w naukach ścisłych uczniów. Konkurs propaguje także fizykę i jest sposobem promowania naszej szkoły w środowisku lokalnym. Zmagania uczestników odbywają się w trzech etapach:

Etap I - uczniowie rozwiązują test wyboru (10-20 pytań) oraz zadania otwarte. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie otrzymuje się jeden punkt, za każdą błędna odpowiedź odejmuje się pól punktu, za brak odpowiedzi nie przyznaje się punktów karnych. Do drugiego etapu przechodzą uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 70% średniej liczby punktów z trzech najlepszych prac. W szczególnych przypadkach komisja może ustalić inne kryteria dopuszczenia ucznia do drugiego etapu. .
Etap II - uczniowie muszą wykazać się umiejętnością przeprowadzania pomiarów i prostych doświadczeń fizycznych z podstawowymi elementami rachunku błędów, umiejętnością przewidywania i wyjaśniania wyników doświadczeń pokazowych oraz wiedzą popularnonaukową. Część pytań związana jest z biografią Alberta Einsteina (na podstawie książki: Roger Highfieid i Paul Carter „Prywatne życie Alberta Einsteina" Prószyński i S-ka 1995).

O zwycięstwie decyduje suma punktów zdobytych we wszystkich etapach. Laureaci konkursu otrzymują dodatkowe punkty przy naborze do II LO. Mają też zapewnioną indywidualizację procesu nauczania fizyki 

W tym roku szkolnym I etap odbędzie się  20 marca 2018 (wtorek)  o godz.8.00Zgłoszenia przyjmujemy do 16.03.2018r

II etap odbędzie się 27 marca.

zgłoszenie do konkursu

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?