Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Chemia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

  

Chemia to nauka ciekawa i nietuzinkowa.

Chcesz poznać prawdziwe i fascynujące oblicze tej nauki???

 

Poznaj niezwykły świat chemii w II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego!!!!!!!

 

Aktualności!!

 

 I etap XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbędzie się 7 listopada 2018 o godzinie 14.10 w sali 2.5. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do gabinetu chemików do 5 listopada.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej olimpiady (www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl)

 

Wyniki tegorocznego Konkursu znajdują się w zakładce Konkurs dla gimnazjalistów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesu.

Śmiech Mrugnięcie

 

Miła nam poinformować, iż Paulina Zegarska z klasy 2d została laureatką XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy wielkiego sukcesu!!!        Śmiech Mrugnięcie

 

Wyniki pierwszego etapu Konkursu "Z chamią za pan brat" zostały zamieszczone w zakładce Konkurs dla gimnazjalistów.

 

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów oraz uczniów klas siódmych szkół podstawowych do udziału w XII Wojewódzkim Konkursie Chemicznym "Z chemią za pan brat". Dodatkowe informacje w zakładce konkurs dla gimnazjalistów.

Zapraszamy!!!

 

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 2d Pulina Zegarska zakwalifikowała się do centralnego etapu XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

 

Uczeń klasy 2e - Tomasz Mruzek  zakwalifikował się do drugiego etapu 64 Olimpiady Chemicznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów            Śmiech Mrugnięcie

 

 I etap XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbędzie się 9 listopada 2017 o godzinie 8.00 w sali 3.8. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do gabinetu chemików do 7 listopada.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej olimpiady (www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl)


 

Wyniki I etapu XI Regionalnego Konkursu dla gimnazjalistów "Z chemia za pan brat" zostały umieszczone w zakładce - Konkurs dla gimnazjalistów.

 

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w XI Regionalnym Konkursie Chemicznym "Z chemią za pan brat". Dodatkowe informacje w zakładce konkurs dla gimnazjalistów.

Zapraszamy!!!

 

 Miło nam poinformować,  że Julia Szymura z klasy 2c i Kacper Kubica z klasy 3c zakwalifikowali się do II etapu XXI Olimpiady
Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
 
Serdecznie gratulujemy!!!

 

 I etap Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbędzie się 7 listopada o godzinie 8.50 w sali 3.8. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o zgłoszenie udziału do 4 listopad.

Zapraszamy

 

Mateusz Winny z klasy b został laureatem pierwszego stopnia w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy indeks AGH".

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w centralnym etapie Jubileuszowej XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Patrycja Brzóska i Adam Rojek z klasy 3 d ostatecznie zostali finalistami tegorocznej olimpiady.

 Gratulujemy!!!


Wyniki tegorocznego konkursu dla gimnazjalistów znajdują się w zakładce Konkurs dla gimnazjalistów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesu.

Wyniki I etapu X Regionalnego Konkursu dla gimnazjalistów "Z chemia za pan brat" zostały umieszczone w zakładce - Konkurs dla gimnazjalistów.


Uczeń klasy 3b - Mateusz Winny zakwalifikował się do  finału Ogólnopolskiej Olimpiady " O Diamentowy indeks AGH"

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech 

 

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w X Regionalnym Konkursie Chemicznym "Z chemią za pan brat". Dodatkowe informacje w zakładce konkurs dla gimnazjalistów.

Zapraszamy!!!

 

  Uczniowie klasy 3b - Mateusz Winny oraz Adam Kucz przeszli do drugiego etapu 62 Olimpiady Chemicznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów            Śmiech Mrugnięcie

 

          

Uczniowie naszej szkoły brali udział w  finale etapu okręgowego XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Adam Rojek z klasy 3d zajął pierwsze miejsce natomiast Patrycja Brzóska z klasy 3d uplasowała się na drugi miejscu. Tym samym uczniowie zakwalifikowali się do centralnego etapu Jubileuszowej XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Uśmiech  

  

 

  Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy 3d Patrycja Brzóska i Adam Rojek zakwalifikowali się do II etapu XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Uśmiech

 

 

  Wyniki IX Regionalnego Konkursu Chemicznego dla gimnazjalistów "Z chemia za pan brat" zostały zamieszczone w zakładce

                Konkurs dla gimnazjalistów

 

 

 

  Wielki sukces naszych ucznów. 

  Patryk Mikołajec z klasy 2d został laureatem trzeciego miejsca XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu Żywności natomiast Łukasz Ćwięczek z klasy 3d uzyskał tytuł finalisty.

Gratulujemy wielkiego sukcesu!!! Uśmiech 

 

 

 

Wyniki pierszego etapu konkursu dla gimnazjalistów znajdują się w zakładce - Konkurs dla gimnazjalistów 

 

 

 

Uczniowie klasy 2b - Mateusz Winny oraz Adam Kucz przeszli do drugiego etapu 61 Olimpiady Chemicznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów            Śmiech Mrugnięcie

 

 

 


Uczniowie naszej szkoły brali udział w  finale etapu okręgowego XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Patryk Mikołajec z klasy 2d zajął pierwsze miejsce natomiast Łukasz Ćwięczek z klasy 3d uplasował się na trzecim miejscu. Tym samym uczniowie zakwalifikowali się do centralnego etapu XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Uśmiech 

 

 


 Uczeń klasy 2d Patryk Mikołajec oraz uczeń klasy 3d Łukasz Ćwięczek zakwalifikowali się do II etapu XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Uśmiech

 

Rozpoczęła się internetowa rejestracja na 61 Olimpiadę Chemiczną, która potrwa do 24 października 2014. Rozwiązane zadania "etapu zerowego" należy dostarczyć  do gabinetu chemików (M. Kamińska, E.Maj) do 30 października 2014.

 Szczegółowe informacje na stronie internetowej olimpiady (www.olchem.edu.pl)


 

 I etap XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbędzie się 5 listopada 2014. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do gabinetu chemików (M. Kamińska, E.Maj). Ostateczny termin  zgłoszeń - 30 październik br.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej olimpiady (www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl)


 

Wyniki II etapu VIII Regionalnego Konkursu Chemicznego "Z chemią za pan brat" w zakładce konkurs dla gimnazjalistów. Uśmiech

 

Podwójny sukces na XVIII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności:
 Łukasz Ćwięczek
(2d) został laureatem a Monika Danowska (2d) finalistką tegorocznej edycji olimpiady.

Gratulujemy sukcesu!!! Uśmiech

 

Uczniowie klasy 2d Monika Danowska i Łukasz Ćwięczek będą reprezentować naszą szkołę w etapie centralnym XVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Uśmiech

 

Z apraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w VIII Regionalnym Konkursie Chemicznym "Z chemią za pan brat". Dodatkowe informacje w zakładce konkurs dla gimnazjalistów.

Zapraszamy!!!

 


Rozpoczęła się internetowa rejestracja na 60 Olimpiadę Chemiczną, która potrwa do 25 października 2013. Rozwiązane zadania "etapu zerowego" należy dostarczyć  do gabinetu chemików (M. Kamińska) również do 25 października 2013.

 Szczegółowe informacje na stronie internetowej olimpiady (www.olchem.edu.pl)


 

 I etap XVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbędzie się 6 listopada 2013. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do gabinetu chemików (M. Kamińska). Ostateczny termin  zgłoszeń - 25 październik br.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej olimpiady (www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl)


 

  Wyniki I etapu Konkursu dla gimnazjalistów  "Z chemią za pan brat" zamieszczono w zakładce- Konkurs dla gimnazjalistów.

 

Wielki sukces naszych gimnazjalistów  -  Patryk Mikołajec i  Adam Kucz z klasy 3GA zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech

 

Agnieszka Wójcikz klasy 2e została laureatką XVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności,

Gratulujemy sukcesu!!! Mrugnięcie

 

 

Uczennice naszej szkoły brały udział w  finale etapu okręgowego XVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Agnieszka Wójcik z klasy 2e zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Mrugnięcie

 

Z apraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w VII Regionalnym Konkursie Chemicznym "Z chemią za pan brat". Dodatkowe informacje w zakładce konkurs dla gimnazjalistów.

Zapraszamy!!!

 

Sukces naszych uczniów w XXII Regionalnym Konkursu "Randka z chemią" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Laureatkami czwartego miejsca zostały:  Żaneta Czech i  Anna Wąsiewicz 2e z klasy 2e.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! Mrugnięcie

 

Uczniowie naszego gimnazjum  brali udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.  Do II etapu Konkursu zakwalifikowało się pięciu uczniów klasy 3GA - Tomasz Budnicki,  Adam Kucz,  Patrycja Brzóska,  Sebastian Bech oraz Patryk Mikołajec.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!  

 

 Uczennica klasy 2e Agnieszka Wójcik oraz uczennica klasy 3e Karolina Czartoryska zakwalifikowały się do II etapu XVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Serdecznie gratulujemy!  

 

Do  II etapu VI Ogólnopolskiej Olimpiady " O Diamentowy indeks AGH" zakwalifikowali się uczniowie klasy 3a: Jan Kaczmarczyk,  Piotr Ponikowski oraz  Michał Heczko.

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech 

 

Uwaga uczestnicy II etapu konkusu "Z chemią za pan brat"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom, finalistom oraz wyróżnionym.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymują dyplomy,  które zostaną przesłane do szkół drogą pocztową.  Laureat pierwszego miejsca otrzymuje nagrodę rzeczową.

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech 

 

Agnieszka Wójcikz klasy 1e została laureatką XVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności,

Gratulujemy sukcesu!!! Mrugnięcie

 

Wielki sukces naszych gimnazjalistów  - Joanna Urbaniec, Weronika Kaczmarczyk, Wiktoria Pander z klasy 3 GA oraz Adam Kucz z klasy 2GA zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech

 

Uczennice naszej szkoły brały udział w  finale etapu okręgowego XVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Agnieszka Wójcik z klasy 1e zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Mrugnięcie

 

Z apraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w VI Regionalnym Konkursie Chemicznym "Z chemią za pan brat". Dodatkowe informacje w zakładce konkurs dla gimnazjalistów.

Zapraszamy!!!

 

 Uczniowie naszego gimnazjum  brali udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.  Do trzeciego etapu zakwalifikowały się cztery osoby: Weronika Kaczmarczyk, Wiktoria Pander i Joanna Urbaniec z klasy 3 GA oraz Adam Kucz z klasy 2GA

Gratulujemu sukcesu!!! Śmiech

 

Uczniowie naszego gimnazjum  brali udział w pierwszym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Joanna Urbaniec, Weronika Kaczmarczyk, Martyna Kuśka, Igor Zuber, Wiktoria Pander, Michał Orzechowski z klasy 3 GA oraz Adam Kucz z klasy 2GA. 

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech

 

 

 Uczennica klasy 1e Agnieszka Wójcik oraz uczennica klasy 2e Karolina Czartoryska zakwalifikowały się do II etapu XVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech

 

Sukces naszych uczniów w XXI Regionalnym Konkursu "Randka z chemią" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

  • I miejsce zajął Michał Heczko z klasy 1a
  • 4 miejsce zajęła Magda Stępień i Tomasz Nowak z klasy !e
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! Mrugnięcie

 

 

 Uwaga uczestnicy II etapu konkusu "Z chemią za pan brat"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom, finalistom oraz wyróżnionym.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymują dyplomy oraz nagrody książkowe, które zostaną przesłane do szkół drogą pocztową.

 

Uczeń klasy 3a Mateusz Grzbiela zajął 2 miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym na Uniwersytecie Śląskim.

Serdecznie gratulujemy sukcesu! Mrugnięcie

 

   Anna Paczka z klasy 3e została laureatką XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, natomiast Karolina Czartoryska z klasy 1ezostała finalistką.

Gratulujemy sukcesu!!! Mrugnięcie

 

  Wyniki pierwszego etapu Konkursu "Z chemią za pan brat"  zostały zamieszczone w zakładce Konkurs dla gimnazjalistów.

Z przyczyn technicznych przepraszamy za opóźnienie w ogłoszeniu wyników. 

 

 Uczniowie naszego gimnazjum  brali udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.  Do trzeciego etapu zakwalifikował się Remigiusz Szymura z klasy 3 GA.

Gratulujemu sukcesu!!! Śmiech

 

Z apraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w V Regionalnym Konkursie Chemicznym "Z chemią za pan brat". Dodatkowe informacje w zakładce konkurs dla gimnazjalistów.

Zapraszamy!!!

 

Uczennice naszej szkoły brały udział w  finale etapu okręgowego XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.  Anna Paczka z klasy 3e zajęła I miejsce, natomiast Karolina Czartoryska z klasy 1e zajęła III miejsce. Tym samym obie uczennice zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Mrugnięcie

 

 Marko Denda z klasy III GA zajął IV miejsce w finale XXII Regionalnego Konkursu "Młody Chemik"

Gratulujemy!!!  Mrugnięcie

 

Uczniowie naszego gimnazjum  brali udział w XXII Regionalnym Konkursie "Młody Chemik".  Do finału zakwalifikował się Marko Denda z klasy 3 GA. 

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech

 

 Uczennica klasy 3e Anna Paczka oraz uczennica klasy 1e Karolina Czartoryska zakwalifikowały się do II etapu XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech

 

Uczniowie naszego gimnazjum  brali udział w pierwszym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Marko Denda, Marta Widenka, Olaf Ksol i Remigiusz Szymura z klasy 3 GA. 

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech

 

 

 Marek Stopa z klasy Ie o profilu biologiczno-chemicznym zastał laureatem 1 miejsca XX Regionalnego Konkursu "Randka z chemią" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!      Śmiech Mrugnięcie

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w V Ogólnopolskim Konkursie "Chemia a Ekologia".

Laureatkami konkursu zostały: Anna Nodzyńska i Magdalena Rompalska  z klasy 1e, natomista wyróżnienie zdobyła Karolina Kapura z klasy 1e.

Serdecznie gratulujemy!             Śmiech 

 

 Kaja Cegiełka z klasy 3a o profilu matematyczno-chemicznym została laureatką 56 Olimpiady Chemicznej.

Serdecznie gratulujemy!             Śmiech Mrugnięcie

 

IV Rybnicki Konkurs Chemiczny dla gimnazjalistów zotał  rozstrzygnięty  -  wyniki  zostały zamieszczone w zakładce  Konkurs dla gimnazjalistów.

       Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom naukowym!!!!

Zapraszamy wszystkich uczestników i ich opiekunów na zakończenie IV  Rybnickiego Konkursu Chemicznego w dniu 23 kwietnia 2010r o godzinie 13.15 w sali 39.

 

Mateusz Grzbiela z klasy 2a o profilu matematyczno-chemicznym został finalistą IV Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanym na Uniwersytecie Śląskiem.

Serdecznie gratulujemy!!      Uśmiech

 

 Anna Paczka z klasy 2e o profilu biologiczno-chemicznym zastała laureatką  XIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.

Serdecznie gratulujemy!  Uśmiech

 

 Wyniki I etapu  IV Rybnickiego Konkursu Chemicznego "Z chemią za pan brat" zostały zamieszczone  w zakładce Konkurs dla gimnazjalistów

 

Kaja Cegiełka z klasy 3a o profilu matematyczno-chemicznym zakwalifikowała się do finału 56 Olimpiady Chemicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w IV Rybnickim Konkursie Chemicznym "Z chemią za pan brat". Dodatkowe informacje w zakładce konkurs dla gimnazjalistów.

Zapraszamy!!!

 

Do etapu centralnego XIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu zakwalifikowała się Anna Paczka z klasy 2 e o profilu bilogiczno-chemicznym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Mrugnięcie

 

 Uczniowie klasy 3a o profilu matematyczno-chemicznym: Kaja Cegiełka i Andrzej Warchał, zakwalifikowali się do II etapu 56 Olimpiady Chemicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uśmiech

 

Uczniowie naszego gimnazjum  brali udział w pierwszym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Do drugiego etapu zakwalifikował się Marko Denda z klasy 2 GA. 

Serdecznie gratulujemy!       Śmiech 

 

 Uczniowie klasy 1a o profilu matematyczno-chemicznym: Mateusz Grzbiela i Marcin Skrzypiec, zostali laureatami 1 miejsca XIX Regionalnego Konkursu "Randka z chemią" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi spośród 482 pierwszoklasistów biorących udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!      Śmiech Mrugnięcie

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w IV Ogólnopolskim Konkursie "Chemia a Ekologia". Laureatem konkursu został Maciej Kabaj z klasy 2e, natomista wyróżnienie zdobyła Anna Adamczyk z klasy 1 a i Anna Kubica z klasy 1e.

Serdecznie gratulujemy!             Śmiech 

 

III Rybnicki Konkurs Chemiczny dla gimnazjalistów zotał  rozstrzygnięty - wyniki  zostały zamieszczone w zakładce  Konkurs dla gimnazjalistów.

       Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom naukowym!!!!         Śmiech Mrugnięcie

Zapraszamy wszystkich uczestników i ich opiekunów na zakończenie III Rybnickiego Konkursu Chemicznego w dniu 17 kwietnia 2009r o godzinie 9.45 (pracownia chemiczna - sala 39).

 

 Kaja Cegiełka z klasy 2a o profilu matematyczno-chemicznym została laureatką 55 Olimpiady Chemicznej.

Serdecznie gratulujemy!             Śmiech Mrugnięcie

 

Kaja Cegiełka z klasy 2a o profilu matematyczno-chemicznym została laureatką 3 miejsca w XXIV Konkursie Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Serdecznie gratulujemy!             Śmiech 

 

  Anna Paczka z klasy 1e o profilu biologiczno-chemicznym zastała laureatką 5 miejsca etapu centralnego XIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.

Serdecznie gratulujemy!             Śmiech Mrugnięcie

 

Kaja Cegiełka z klasy 2a o profilu matematyczno-chemicznym zakwalifikowała się do finału 55 Olimpiady Chemicznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mrugnięcie

 

Do etapu centralnego XIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu zakwalifikowała się Anna Paczka z klasy 1 e o profilu bilogiczno-chemicznym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mrugnięcie

Nowa warstwa..
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?