Skip to content
 
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Zaczynamy!
Sukces Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
01.06.2018.

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszego liceum Paulina Zegarska (kl. IId) zdobyła tytuł laureata za zajęcie I miejsca w XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Beata Chojnacka 

 
RODO Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
25.05.2018.
Szanowny Rodzicu, Opiekunie Prawny

W związku ze zmianami w zakresie ochrony prywatności chcielibyśmy przypomnieć cele i zasady na jakich przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka.

Kto przetwarza dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?
Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół nr 2 z siedzibą w Rybniku, ul. Mikołowska 19.

Dlaczego przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?
Podane dane osobowe są przetwarzane w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole, a w zakresie w jakim podanie danych osobowych jest dobrowolne (np. upublicznianie wizerunku) – na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody.

Dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka będą przetwarzane również w środowisku informatycznym, co oznacza, że mogą być także tymczasowo przechowywane i przetwarzane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i poprawnego funkcjonowania systemów informatycznych, np. w związku z wykonywaniem kopii bezpieczeństwa, testami zmian w systemach informatycznych, wykrywania nieprawidłowości lub ochroną przed nadużyciami i atakami.

Jakie mają Państwo prawa?
Dzięki zmianom w przepisach możecie Państwo:
- wiedzieć, jakie dane przetwarzamy i co z nimi robimy,
- poprawiać dane, gdyby znaleźli Państwo w nich błędy,
- przenieść dane tam, gdzie będziecie Państwo chcieli, o ile będzie to technicznie możliwe.

Jeśli uważają Państwo, że przetwarzanie przez nas danych osobowych narusza Państwa prawa – powiedzcie nam o tym. Staramy się reagować na Państwa uwagi i sugestie, wyjaśniać Państwa wątpliwości. Przysługuje Państwu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, w tym do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (do 25 maja 2018 roku nazywanego Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych).

Komu udostępniamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?
Zespół, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim danych osobowych Państwa i Państwa Dziecka, za wyjątkiem sytuacji, w których posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do realizowania zadań Zespołu, np. innym administratorom obsługującym systemy teleinformatyczne Zespołu.

Jak długo przechowujemy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?
Zespół przechowuje dane osobowe przez okres ustalony na podstawie przepisów archiwalnych, a w przypadku danych osobowych podanych dobrowolnie – do czasu wycofania Państwa zgody, lecz nie dłużej niż przez okres ustalony na podstawie przepisów archiwalnych.

Jak mogą się Państwo z nami skontaktować?
Zespół wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych, z którym mogą się Państwo skontaktować listownie, na adres: Zespół Szkół nr 2 w Rybniku, ul. Mikołowska 19, 44-200 Rybnik lub pocztą elektroniczną, na adres: 2lo@miastorybnik.pl w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych.
 
Młodzież naszego gimnazjum na rajskiej wyspie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
21.05.2018.
W dniach 21 – 28 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe dla uczniów i nauczycieli działających w projekcie Entrepreneurship: Imagination@work, tym razem w Lacco Ameno na wyspie Ischia we Włoszech. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej realizowany jest w naszym gimnazjum od września 2017. Celem projektu jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat rynku pracy. Uczniowie z ośmiu krajów  biorący udział w projekcie poznają kolejne etapy zakładania i prowadzenia własnej firmy. W lutym podczas warsztatów w Irlandii założyli międzynarodowe mini firmy, a we Włoszech omawiali swoje biznes plany, analizowali wyniki przeprowadzonych w szkole ankiet, doskonalili umiejętności społeczne i komunikacyjne potrzebne na rynku pracy, organizowali podróż w ramach pracy grupowej. A wszystko to w pięknej scenerii rajskiej wyspy…
Szczegółowe relacje uczestników wyjazdu Kingi Bogocz i Krzysztofa Maciejończyka z III GA znajdują się na stronie gimnazjum w zakładce Erasmus+.  Szkolnymi koordynatorkami projektu są panie Beata Kocjan i Maria Szeja – Baran .
 
Sukces licealistów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
16.05.2018.
Z wielką radością informujemy, że dziewięcioro uczniów naszego liceum zostało finalistami, a dwie uczennice zdobyły tytuł laureata II Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Wydział Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie. Uczestnicy w tegorocznej edycji konkursu zmagali się z tematem prawa małżeńskiego, a uczniowie naszego liceum stanowili najliczniejszą grupę wśród wszystkich osób biorących udział w konkursie.

Tytuł laureata i indeks na studia z prawa kanonicznego na UKSW zdobyły:
Renata Hajduk – 1e
Anna Matusik – 1e

Natomiast tytuł finalisty otrzymali:
Dominika Łyko – 1a
Bartłomiej Musiolik – 1a
Agata Ryszka – 1a
Sandra Zabawa – 1a
Daria Jaroszek – 1c
Mateusz Magiera – 1c
Wiktoria Niedziela – 1e
Wiktoria Pikulska – 1f
Weronika Skotnica – 1f

Uczniów przygotowywał mgr Mateusz Dudzik.

Serdecznie gratulujemy!
 
Sukces gimnazjalisty Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
16.05.2018.
Z przyjemnością informujemy, że Wiktor Belkhayat, uczeń klasy III naszego gimnazjum, uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.  Tym samym uzyskał wolny wstęp na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunki matematyka i informatyka, na Uniwersytecie Jagielońskim otrzymuje maksymalny wynik przedmiotowy z matematyki na wszystkich kierunkach oraz maksymalną punktację w rekrutacji na niektóre kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim. No cóż… jeszcze nie rozpoczął nauki w liceum, a już wie gdzie na niego czekają po maturze. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Język angielski i III GA raz jeszcze Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
14.05.2018.
Z radością informuję, że troje uczniów III GA – Wiktoria Wajda, Bartosz Tramś i Wojciech Przybylski uzyskało tytuły laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Rywalizacja była kilkuetapowa i obejmowała test pisemny, trzy testy online, nakręcenie filmu oraz dwie rozmowy z egzaminatorami przez Skype’a.  Uprawnienia laureatów Olimpiady są takie same jak laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Congratulations !!! 
Beata Kocjan
 
Szkolenie w ramach projektu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
02.05.2018.
W ramach projektu Erasmus+: 'Visible Teaching 4 Performance' w dniach 21-26.04.2018r. w miejscowości Moers (Niemcy) odbyło się kolejne szkolenie naszej kadry pedagogicznej w składzie: Hanna Skowrońska (koordynator projektu), Joanna Marcol (nauczyciel jęz.angielskiego), Joanna Lubańska-Pieloch (nauczyciel jęz.niemieckiego) oraz Oriana Kotajny (nauczyciel jęz.angielskiego). Szkolenie prowadził wykładowca Uniwersytetu w Dortmund - Detlev Lindau-Bank. Celem konferencji było podnoszenie kompetencji nauczycieli, maksymalizowanie siły oddziaływania na proces uczenia oraz wsparcie planu rozwoju szkoły.
 
GRATULACJE!!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
21.04.2018.

Z radością informujemy, iż laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego o Indeks KUL zostali: Barbara Dudzik (kl. 3A) - II miejsce, Marta Koczar (kl. 3F) - III miejsce oraz Rafał Pyszny (kl. 3D) - IV miejsce. Gratulujemy również finalistom, którymi zostali: Emilia Solik (kl. 3B), Jan Kucza (kl. 3B) oraz półfinalistom, którymi są : Marta Wojaczek (kl. 3C) oraz Piotr Stroka (kl. 3D). 

 Gratulujemy!!!
 
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ameryce Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
11.04.2018.
Uczennice II LO im A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ameryce.
Uczennice, Joanna Szymik oraz Wiktoria Kaleta, zostały laureatkami 16 edycji konkursu „I know America” organizowanego przez Ośrodek  Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Fundacją Wspomagania Wsi. Dziewczyny pokonały ponad 1300 osób w kraju przechodząc przez wszystkie 3 etapy konkursu sprawdzające takie dziedziny wiedzy, jak kultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, sport. Gratulujemy!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 492

Rybnik

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?
  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

bip

Imieniny

18 Października 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz,
René
Do końca roku zostało 75 dni.

Sondy

Ranking na Ulubionego Autora, Książkę, Serię Miesiąca - październik / listopad 2018r.